wtorek, 26 lutego 2013

Poszukiwacze muszelek

Na ten rok limit śniegu, mrozu i pluchy został osiągnięty. Wszyscy marzą już o letnim wietrzyku, morskich falach, gorących plażach i słońcu. 

Każda morska plaża nieodzownie kojarzy się z piaskiem i zbieraniem muszelek. 

My też postanowiłyśmy odnaleźć morską muszelkę na plaży w postaci broszki, wykonanej w dość niekonwencjonalny sposób. Zaskakujące może się wydawać połączenie nie tylko użytych materiałów, ale także wykorzystanych technik. Broszka powstała z dwóch kolorów lnianych sznurków o różnej grubości oraz kordonka w kolorze ecru. 
Z lnianego  sznurka powstał szkielet muszelki - wykorzystałyśmy technikę makramy szydełkowej. Tak powstałe elementy połączyłyśmy typowymi ściegami szydełkowymi, tworząc muszelkę. Wszystkie elementy ozdobne wykonałyśmy z różnokolorowych koralików Toho. Wprawne oko znajdzie tu pikotki, murek, peyote i haft koralikowy.

W efekcie powstała przestrzenna (żeby nie powiedzieć 3D) muszelka na plaży. Mamy nadzieję, że tym razem ją zobaczycie :-)
Broszkę zgłaszamy do Wyzwania Kreatywnego Kufra Forma - Broszka.

5 komentarzy:

 1. Jak żywa ;-), przepiękna! I jeszcze moja ukochana makrama szydełkowa - uwielbiam łączenie technik. Zapachniało wyróżnieniem...
  Podziwiam raz jeszcze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Ja też lubię bawić się różnymi technikami, tak jak kuchnią fusion: dodajesz różne składniki i sprawdzasz co Ci wyjdzie. Albo da się zjeść, albo do kosza :-)

   Usuń
  2. Intuicja mnie nie zawiodła... Gratuluję!
   Pozdrawiam wiosennie

   Usuń
  3. Bardzo Ci dziękuję! To od Ciebie dowiedziałam się o wygranej w wyzwaniu.
   Dziękuję serdecznie za gratulacje i wszystkie miłe słowa :-)

   Usuń
 2. Piękne połączenie technik i kolorów :-)

  OdpowiedzUsuń