wtorek, 13 stycznia 2015

Naszyjnik mrozem malowany

Pomysł na ten naszyjnik powstał już w listopadzie, tuż po ogłoszeniu Konkursu Royal-Stone "Śnieżynka" . 
Jego realizacja nie była już tak szybka, jak na początku nam się wydawało. Misterne wzorki są bardzo małe, a dodatkowo umieszczone na wąskim pasku, co stanowiło spore utrudnienie. Tło w naszym hafcie wykonane jest koralikami bugle i round 15o. Ktoś powie: samobójstwo :D. I będzie miał rację! ;-) Pod koniec realizacji, powiedziałam sobie, że przez kolejne co najmniej dwa tygodnie, nie dotknę igły i koralików :-D 

Na filcu pokrytym tiulem, rozmieszczonych jest trzynaście różnej wielkości i koloru kryształków rivoli, chyba ze dwa metry taśmy cyrkoniowej i mnóstwo koralików różnych kształtów i odcieni, bieli i srebra: Round 15o, 11o i 8o, Bugle, Rizo, Fire Polish, Flowers, perełki: okrągłe, łezki, owalne. Przód i tył naszyjnika dopełniają elementy z sutaszu. Aby uzyskać efekt delikatnego blasku, obok białego sutaszu pojawił się srebrny, delikatnie szary i biały opalizujący. Element znajdujący się z tyłu, dodatkowo pełni rolę zapięcia albo samodzielnego elementu, który można nałożyć na różnego rodzaju łańcuszki, linki i rzemyki.
Naszyjnik zgłosiłyśmy do Konkursu "Snieżynka".

8 komentarzy:

 1. Mi niezwykle podoba się część koralikowa, misterne i naprawdę mroźna! Pięknie wyhaftowana!

  OdpowiedzUsuń
 2. W życiu! Nigdy! Nawet nie pomyślę o zapbraniu sie za "takie coś":-) Już na samą myśl jest mi słabo i brakuje mi cierpliwości... Jak dobrze, że nie wszyscy sa tacy, jak ja, bo nigdy takie arcydzieła by nie powstały. Przepiekny! Gratuluję:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że do nas zaglądacie ;-) My też nie często robimy aż tak rozbudowane formy, ale czasem tak wyjdzie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mówiłam że praca znajdzie się w pierwszej trójce i się znalazła. I prawdę powiedziawszy niesprawiedliwe że ta praca została potraktowana na równi z inną i obie zajęły trzecie miejsce :(ta jest o wiele piękniejsza)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy i cieszymy się z takich opinii. Nie sama nagroda jest najważniejsza - nagrodą są opinie i pochwały tych, którzy oglądają naszą biżuterię :-)

   Usuń