czwartek, 20 grudnia 2012

Pastelowa subtelność

Angażanty, blonda, grodetur, karako, binda, pajetki, adrienne, fichu, bawet - same trudne słowa charakteryzujące rokokową modę.

Patrząc na osiemnastowieczne malarstwo można podziwiać lekkość, finezję, zmysłowość i elegancję ówczesnych kobiet. Subtelne, pastelowe kolory i kwiatowe wzory, pieniste koronki, falbanki, żaboty, wstążki i fałdy. 

Jak podają źródła historyczne, zamiłowanie do koronek było olbrzymie, cyt. "Na koronki wydawano ogromne sumy, np. Zofia z Sieniawskich Dennhoffowa, sprzedała pałac w Warszawie, aby kupić szczególnie piękny zestaw francuskich koronek".

Koronkowa inspiracja dała swój upust w postaci lekkiego, pastelowego i delikatnego sutaszowego naszyjnika, w który wplecione zostały perełki, masa perłowa, maleńkie kryształki, a dopełnieniem całości są koraliki Toho.Projekt bierze udział w konkursie Kreatywnego Kufra- rokoko.

7 komentarzy:

 1. Łał..bajeczny! Delikatny, subtelny i bardzo rokoko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękujemy. My tez mamy nadzieję, że udało nam się uchwycić rokoko :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. a jeśli chodzi o ten naszyjnik to na FB już pisałam, szkoda, że nie został doceniony przez KK, jakoś te ostanie oceny postawiają wiele do życzenia ...

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, oceny zawsze wyrażają subiektywne wrażenia jururów. Z gustami się nie dyskutuje. A skojarzenia tematyczne, pewnie każdy ma inne ;-)
  Bardzo dziękujemy za Twoje opinie.

  OdpowiedzUsuń