niedziela, 9 grudnia 2012

Festiwal

Od dawna planowałyśmy, że w ciągłym natłoku różnych zajęć znajdziemy całodniową lukę na to, aby wybrać się na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu. Festiwal trwa tylko trzy dni, więc wybór był dla nas niejako oczywisty - sobota. 
I tak oto cały wczorajszy dzień spędziłyśmy obcując z wszechobecną sztuką, rozmawiając z przemiłymi ludźmi, którzy podobnie jak my są fascynatami w dziedzinach sztuki, którą się zajmują.
Niejednokrotnie wprawiły nas w zachwyt pomysłowość, oryginalność i jakość wykonania prezentowanych prac. Wyobraźnia ludzka nie ma granic, a jeśli połączy się ją ze zdolnościami manualnymi, to powstają rzeczy zapierające dech w piersiach.

Jedynym ograniczeniem czasowym, jakie wczoraj miałyśmy, był czas zamknięcia MTP, tak więc mogłyśmy również wziąć udział w warsztatach i pokazach. 
Jednym z nich był warsztat emaliowania przygotowany przez firmę Decoratorium. Wykonanie breloków do kluczy okazało się dziecinnie proste. Efekt uzyskany bez żadnych dodatkowych narzędzi, oceńcie proszę sami.
W zachwyt wprawiły nas różnego rodzaju szale i poncha z elementami wfilcowanej wełny i włokien jedwabiu. Prawdziwe cuda!
Połknęłyśmy bakcyla na stoisku z maszynami do szycia Janome. Dzięki uprzejmości Pani reprezentującej firmę, mogłyśmy spróbować naszych sił w filcowaniu na sucho z wykorzystaniem jednej z maszyn. Efekt przedstawiony poniżej osiągnęłyśmy w ciągu kilku minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz