wtorek, 22 października 2013

Złota jesień

No i nastała... złota polska jesień... piękne kolory liści na drzewach i krzewach przekonały mnie do wykonania takiego właśnie naszyjnika. A po co? Otóż po to, żeby nie zapomnieć tych kolorów zimą czy wiosną.
Motyw naszyjnika sam przypomina liście na drzewie, a użyte kolory koralików w rozmiarze 15/o nawiązują do kolorów liści tuż przed opadnięciem w ich najpiękniejszych barwach. 

Jeżeli chodzi o dane techniczne, to sznur wykonany został z koralików TOHO w rozmiarze 15/o w czterech kolorach, z czego najbardziej zaskoczył mnie Opaque Oxblood. Poza tym Opaque Pepper Red, PF Galvanized Starlight oraz Inside-Color Jonqui-Hyacinth Lined, który cudownie pasuje do tematyki złotej polskiej jesieni. Wzór znalazłam w internecie.

Na koniec jeszcze mała ciekawostka naukowa (serwowana przeze mnie co jakiś czas ;-) ):
Nie mogłam oprzeć się bardziej naukowemu wyjaśnieniu i jak zapewne pamiętacie z lekcji biologii, te najpiękniejsze kolory złotej polskiej jesieni uzyskujemy dzięki przemianom chlorofilu w karotenoidy :-) Za inspirację posłużyły piękne lasy nad Soliną.

8 komentarzy:

 1. Z 15-tek?!????!?!?!??!?!? Moje gratulacje!!!!! Robiłabym przez rok!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest bardzo ładny. Szkoda, że podajesz linka do schematu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Ludwika: rozumiem, że szkoda, że nie podaję linka do schematu. Szczerze mówiąc nie pamiętam gdzie go znalazłam w czeluściach Internetu.

  @ nuta: bardzo Ci dziękuję za miłe słowa :) jak się wkręcisz to szybko idzie - ja zrobiłam go przez weekend

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kolory :-) Jak dla mnie to wciąż niewiarygodne, że robisz ukośniki z 15-tek. Czy korzystasz z jakiegoś szkła powiększającego podczas nawlekania - mi oczy się buntują po dłuższej chwili nawlekania 11o.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejeu !!! Jakie cudne aż się wierzyć nie chce że to robią ludzkie ręce :-)
  Tak pięknie dobrane kolory i ułożone ukośnie ,że też nigdy nie mogłam
  czegoś tak pięknego zrobić :) Ale wszystko jest jeszcze możliwe .
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. szkoda, ze zapomniałaś podać ze schemat jest z biser.info i nie usuwaj komentarzy bo to źle świadczy o tobie

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy, w opisie pracy wyraźnie jest napisane, że wzór pochodzi z internetu. Przeglądam taką ilość stron koralikowych, że tego nie pamiętam - i myślę, że to powinno wystarczyć. Być może schemat został zamieszczony na biser.info, niemniej jednak wydaje mi się że znalazłam go w innym miejscu ;-)
  Co do Twoich komentarzy - jeden został usunięty, ponieważ nie mam zwyczaju polemizować z kimś kto się nie podpisuje. Na przyszłość podpisuj się pod tym co piszesz - chociażby adresem bloga, tak żebym również mogła pokomentować oraz docenić to co robisz :)

  Wszystkim innym dziękuję za miłe słowa i docenienie mojej pracy :)

  OdpowiedzUsuń