niedziela, 15 września 2013

Jesienna jarzębina

Pogoda sprzyja jesiennym spacerom po lesie - jest ciepło i świeci słońce. Zainspirowana jesiennymi leśnymi cudami, a głównie jarzębiną, która o tej porze roku wygląda bardzo malowniczo, postanowiłam zrobić bransoletkę.

Wykonana jest ze skóry naturalnej, gdzieniegdzie podbarwionej złotą farbą, aby dodać odrobinę jesiennego blasku. Baldachy jarzębiny są wytłoczone w skórze, tak samo jak kora pnia. W centralnym miejscu najbardziej pasowała nam rozetka jaspisu (chyba :-)) , otoczona delikatną koronką koralików Fire Polish w odcieniach miedzi, koralikami Preciosa w kolorze antycznego złota i maleńkimi koralikami Toho w kilku kolorach. Całości dopełniają dwa elementy z sutaszu w kolorach jesiennych liści.

Zapięcie jest dość nietypowe jak dla naszych bransoletek. Miała być zapinana na dwie napy, jednak okazało się, że skóra jest zbyt gruba i zwyczajnie nie udało się nap nabić. Dlatego zmodyfikowałyśmy nasz plan i powstały po dwa oczka z każdej strony do przeciągnięcia sznureczka lub rzemyczka. Dla stabilności całej konstrukcji, wewnątrz umieściłyśmy cienką tekturę szewską.


7 komentarzy:

 1. Przepiękna praca! Każdy detal przemyślany, każdy szczegół misternie wykonany... podziwiam raz jeszcze.
  A swoją drogą powinna stanąć w szranki jesiennego wyzwania w KK - sukces murowany...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna i oryginalna. Też uważam, że jesienne wyzwanie stworzone dla tej bransolety!

  OdpowiedzUsuń
 3. niesamowta praca...ile detali...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze :-) Miło nam bardzo, jak nasze pomysły zdobywają Wasze uznanie :-)
  Dziękujemy :-)

  OdpowiedzUsuń